معیارهای تشخیص آجر سفالی (آجر تیغه ای سفالی) خوب چیست؟

آجر سفالی چیست؟

از مواد اولیه تهیه آجر ، خاک رس و یا خاک سفال می باشد.به آجر هایی که با این مواد تهیه می شوند، آجر سفالی یا آجر تیغه ای (تیغه سفالی) می گویند.
از دیر باز تا به امروز از این محصولات برای دیوار چینی یا دیوار کشی ساختمان و منازل استفاده می شود.با توجه به شکل ، رنگ و مشخصات فنی این محصولات کاربرد متفاوتی دارند.این محصول با سه سبک متفاوت تولید می شود که عبارت است از :
1- آجر قالبی
2-صنعتی
3- آجر سفال دست ساز
از کم هزینه ترین و پرکاربرد ترین روش تهیه آجر سفالی، روش قالبی می باشد.روش تهیه به سبک دست ساز به این صورت است که افراد گل سفال را درون قالب هایی ریخته و با استفاده از روش های مختلفی ویژگی هایی برای آن در نظر می گیرند.اما روش صنعتی از لحاظ رنگ شبیه دست ساز ایت ولی تولید کنندگان می توانند از مواد اولیه به جز خاک رس برای تولید استفاده کنند.
مراحل ساخت تیغه سفالی:
برای تولید آجر تیغه ای پس از استخراج مواد اولیه، آن ها را آماده می کنند و در نهایت مواد آماده را درون قالب هایی ریخته و پس از شکل گیری و خشک شدن، محصول را به بازار عرضه می کنند.
معیار تشخیص آجر سفالی خوب:
ابعاد آجر تیغه سفالی (15) استاندارد 20*20*15 است اما در بازار حدود 18*18*13 موجود است و خرید آن نیز مشکلی ندارد.ابعاد استاندارد سفالی (10) ، 20*20*10 می باشد که در بازار اکثرا به سایز 18*18*8 موجود است.
در هنگام انتخاب این محصول باید دقت شود که رنگ آن صاف و یکنواخت و سطح آن بدون ترک خوردگی باشد.گ.شه های بلوک های سفالی باید کاملا به شکل قائم باشد.
قیمت آجر سفالی:
برای انتخاب قیمت این محصول باید تعداد بلوک های تیغه در متر مربع محاسبه گررد و قیمت هر متر مربع ملاک مقایسه قرار می گیرد.با توجه به ابعاد مختلف این محصول باید ابعاد واقعی بلوک مورد نیاز مشتری مشخص گردد تا قیمت آن به طور دقیق محاسبه گردد.جهت اطلاع آز آخرین قیمت و راهنمایی در این مورد می توانید با کارشناسان کارخانه درنما در ارتباط باشد.
نمونه هایی از آجر سفالی:

 

6 دیدگاه دربارهٔ «معیارهای تشخیص آجر سفالی (آجر تیغه ای سفالی) خوب چیست؟»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

fa_IR