بهترین انواع آجر و کاربرد آن در داخل ساختمان

امروزه می دانیم که یکی از پرکاربردترین مصالح ساختمانی آجر است. که نقش بسیار مهمی در زیبایی داخلی و خارجی ساختمان را دارد. به همین دلیل تولید این محصول پر کاربرد روز به روز گسترده و پیشرفته تر شده است، به طوری که با تونع رنگی و کیفیتی فراوان دست افراد برای انتخاب آجر مورد نظر متناسب با سلیقه و سایر المان ها باز گذاشته است.در این مقاله سعی کردیم بهترین انواع آجر نما  برای نمای داخلی به شما معرفی کنیم تا بتوانید با انتخاب درست  به بهترین شکل ممکن ظاهر داخلی ساختمان خود را بسازید.
1- آجر دکوراتیو
یکی از بهترین انواع آجر که تنها مختص فضای داخلی ساختمان است، آجر دکوراتیو می باشد. از آجر دکوراتیو نمیتوان برای فضای خارجی ساختمان استفاده کرد چرا که این محصول از سیمان و گچ تولید شده و در روند پخت آن از کوره استفاده نمی شود. همچنین این سبک از انواع آجر های تزیینی بسیار منظم بوده اند و نا منظمی ظاهری آجر طبیعی را ندارند.
این محصول تنوع رنگی بسیار زیادی دارد ولی نمونه آجر دکوراتیو سفید و آجر دکوراتیو طوسی  پر طرفدارتر از سایر نمونه هایش است. آجر دکوراتیو برای زیبا سازی ساختمان های مدرن امروزی گزینه ی خیلی مناسبی است.
از بهترین انواع آجر آجر دکوراتیو است2- آجر نما نسوز
با تجوه به نحوه ی پخت آجر نسوز و مقاومت بسیار بالای آن می توان از آن برای دکوراسیون داخلی و همچنین نمای خارجی و فضای بیرون ساختمان استفاده کرد. در حال حاضر انواع آجر نسوز در بازار بسیار زیاد است که متناسب با سلیقه و کاربردی که می خواهید میتوانید از آن ها مصرف کنید. ظاهر آجر نسوز همانند آجر طبیعی است با این تفاوت که بسیار مقاوم تر از آن است.
3- آجرنما رستیک
یکی دیگر از انواع آجر، آجر رستیک می باشد.این سبک از محصول زیر دسته ی آجرنسوز می باشد، که هم در نمای بیرونی و هم در طراحی داخلی کاربرد دارد.آجر رستیک نیز بسیار شبیه آجر طبیعی است به همین دلیل انتخاب آن در نماهایی که سبک قدیمی دارند و سنتی هستند می تواند گزینه ی مناسبی باشد.
یکی از انواع آجر، آجر نسوز است
4- آجر فشاری
یکی از پرکاربردترین انواع آجر در داخل ساختمان آجر فشاری است.آجر فشاری که به آجر زبره و آجر گری نیز معروف است، مقاومت زیادی دارد ولی از نظر ظاهری جذاب نیست به همین دلیل در داخل خانه برای ساخت فنداسیون،دیوارهای حمال ویا باربری و کلا برای زیر کاری و سفت کاری ساختمان مناسب است.اما دیگر کمتر کسی را می توان یافت که در دیوار چینی از این نوع آجر استفاده نمایند هر چند نسبت به تیغه و سفال از مقاومت فشاری بالایی برخوردار است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

fa_IR